مقایسه تعهد زناشویی در ازدواج های سنتی و مدرن در دانشجویان متاهل دانشگاه آزاد اهواز

امتیاز: 0 از 0
۲۲,۰۰۰ تومان
  • تعداد صفحات : 80 
  • منابع : دارد 
  • پرسشنامه : دارد 

توضیحات

پایان نامه مقایسه تعهد زناشویی در ازدواج های سنتی و مدرن در دانشجویان متاهل

چکيده

در اين پژوهش به بررسي و مقایسه تعهد زناشويي بین ازدواج های سنتی و مدرن در دانشجویان متاهل (مذکر و مؤنث) دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز پرداخنه شده است. نمونه آماري دانشجويان متأهل (مؤنث و مذکر) دانشگاه آزاد اهواز است که در سال ۹۴-۱۳۹۳ مشغول به تحصيل بوده­اند و حجم نمونه­ي آماري در اين پژوهش ۱۰۰ نفر است که از بين دانشجويان متأهل انتخاب شده­اند. همچین ابزار پژوهش که پرسشنامه تعهد زناشویی آدامز و جونز (DCI) است در اختیار این دانشجویان قرار داده شد. براي تحلیل داده‌هاي حاصل از پژوهش از روش آزمون t-test برای گروههای مستقل استفاده گردید.

نتایج تحلیل آزمون t گروه های مستقل نشان داد بین میزان تعهد زناشویی در دانشجویان متاهل با ازدواج های سنتی و مدرن تفاوت معنی‌داری وجود ندارد. (۳۸۵/۰>p و ۸۷/۰-=t).

نتایج تحلیل آزمون t گروه های مستقل نشان داد بین میزان تعهد شخصی در دانشجویان متاهل با ازدواج های سنتی و مدرن تفاوت معنی دار وجود ندارد. (۴۳۹/۰>p و ۷۷/۰=t).

نتایج تحلیل آزمون t گروه های مستقل نشان داد بین میزان تعهد اخلاقی در دانشجویان متاهل با ازدواج های سنتی و مدرن تفاوت معنی دار وجود ندارد. (۶۰۰/۰>p و ۵۲/۰-=t) و در آخر بین میزان تعهد ساختاری در دانشجویان متاهل با ازدواج های سنتی و مدرن تفاوت معنی‌داری وجود دارد. میانگین بالاتر در دانشجویان متاهل با ازدواج مدرن (۸۶/۶۵) در قیاس با دانشجویان متاهل با ازدواج سنتی (۳۰/۶۳) نشان دهنده تعهد ساختاری بیشتر در دانشجویان متاهل با ازدواج مدرن می‌باشد.

 

برای دانلود فهرست مطالب مقایسه تعهد زناشویی در ازدواج های سنتی و مدرن در دانشجویان متاهل دانشگاه آزاد اهواز

دیدگاه‌ها (0)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مقایسه تعهد زناشویی در ازدواج های سنتی و مدرن در دانشجویان متاهل دانشگاه آزاد اهواز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *